1001 Gedichten

1001 gedichten

Zet ook uw gedichten op 1001Gedichten.nl

Heeft u nog geen account? Meld u gratis aan!

Gedichten check: Flora

1
datum 08-03-09 23:22
startpost
Keez
avatar Berichten: 2
Hallo,

Ik heb laatst een gedichtje geschreven voor een meisje van school. Stiekem heb ik dat gedichtje samen met een cd'tje van Louis Armstrong bij haar in de tas geschoven.

Sindsdien heb ik haar eigenlijk helemaal niet meer gesproken. Ik begon te denken dat dat lag aan dat gedicht. Vond ze het eigenlijk wel leuk? Vond ze het walgelijk? Ik twijfel hier over, dus ik zou graag de mening van jullie willen horen.
Het gedicht is voor een meisje dat Flora heet. Ik ben alleen al verliefd op die naam, dus daar is het gedicht op geinspireerd. In het gedicht maak ik een reis door haar lichaam waar ik haar flora tegenkom.
Ik vraag me af of dit gedicht niet te erotisch is voor een liefdesgedicht, of ze dit als smerig of oversext op zou kunnen vatten. Komtie:

Flora

Als ik naar je kijk,
loop ik door een bloementuin.

Door het landschap van je lichaam
lopen de paden van mijn gedachten
die ik bewandel.

Aan het begin liggen de
heidevelden van je haar
golvend, glanzend je lokken
kriebelen aangenaam
mijn blote voeten
als ik loop

naar de oase van je gezicht.
Bijna verdrink ik
in de twee
diepblauwe poelen van je ogen
ondoorgrondelijk, mysterieus. Ik houd
me vast aan de
waterlelie van je wimper
en drijf
naar de oever.

Hier ruikt het zo heerlijk
zoet, de narcissen
van je lieve neus
staan in volle bloei.

Dan verderop, de uitgestrekte
fruittuinen van je
prachtige lippen
rood aarbei bosvrucht framboos
vervoeren me

in extase

klim ik over de
krokus van je kin
glij ik langs de
lelies van je hals

zweef ik verder
door je rustig
glooiende heuvellandschap
-rust even op de top
lieve roze tulp-
glij verder tot
uiteindelijk
de heilige roos.

Ik nestel me
daar, en droom
van jou.


Uw menig graag!

Groeten Keez
datum 09-03-09 10:28
reactie 1
joycejoy
avatar Berichten: 87
erotisch!!! maar heel mooi uitgedrukt,
ik vindt van niet,(oversex)
wat ik heel mooi vindt is dat je de FLORA heeft gebruikt, om je verlangen uit te drukken in je gedicht de
FLORA'S des LIEFDE.

Misschien is dat meisje heeft geen verstand van een mooie gedichten

Je moet doorgaan met schrijven,
je hebt een talent hoor!
datum 09-03-09 18:06
reactie 2
Keez
avatar Berichten: 2
Bedankt Joyce! Dit is eigenlijk het eerste liefdesgedicht dat ik geschreven heb, en zo'n reactie heb je dan net even nodig

Heeft iemand verder nog tips over dingen die ik anders had kunnen doen (korter, vast aantal zinnen per alinea, bijvoorbeeld)?
datum 10-03-09 10:15
reactie 3
droomster
avatar Berichten: 338
hoi keez mooi geschreven beslist geen oversex gedicht. Alleen nu hoeven bij gedichten of poezie niet altijd punten en komma's te staan,doe je dat wel kan je beter het hele gedicht zo doen.
Verder bij extase en naar beneden vind ik de verdeling mooi,probeer de rest van het gedicht ook zo te verdelen.groetjes doomster
Naar boven

1

Reageren op: Flora

Reageren is alleen mogelijk als u ingelogd bent, klik hier om in te loggen. Heeft u nog geen account? Klik dan hier om u te registreren.